Kúpiť činky – e-shop

Sprievodca výberom činiek


Činky  >  Vzpieranie bolo už na prvej olympiáde

Vzpieranie bolo už na prvej olympiáde

Vzpieranie dokonale stelesňuje ľudskú silu a je športom obľúbeným od staroveku. Preto bolo zaradené už na prvú olympiádu v roku 1896 v gréckych Aténach. Ženy po prvýkrát súťažili v rovnakom meste, ale až roku 2000.

Pravidlá olympijských hier vyžadujú po pretekároch niekoľkých váhových kategórií dva typy vzpierania – trh a nadhod. Pri trhu zdvíhajú závažia nad hlavu jedným pohybom do natiahnutých rúk a pri nadhode do výšky ramien s následným napriamením a nadhozením nad hlavu opäť do natiahnutých rúk. Z troch pokusov sa počítajú tie najlepšie, určujúci nakoniec víťaza celého súboja.

Vzpieranie podlieha predsudkom, že ničí telo. To však nie je pravda. Tento šport výrazne spevňuje svalstvo. Vyžaduje kombináciu sily, rýchlosti, techniky, sústredenie a načasovanie. Samé dobré vlohy do života, a tiež prevencia problémov, ktoré môžu vyplynúť z ničnerobenia.

Začať sa vzpieraním je najlepší od 8 do 10 rokov. Najprv sa žiaci učia len techniku a ťažké činky ešte nezdvíhajú.

Zdieľajte článokOdporúčame činky


Ďalšie novinky

Činky na predaj? Nakupujte online!

Kde kúpiť najlacnejšie činky? Vyberajte na internete - na e-shopoch kúpite výhodne jednoručky aj činkové sety. Sledujte akcie, hlavne dopravu zadarmo a výpredaje starších modelov.

Aké činky si zaobstarať do domácej posilňovne?

Chcete posilňovať doma? Potom sú činky základnou posilňovaciou pomôckou. Vyberať môžete spomedzi rady variantov - jednoručky, činkové sety, ale aj obojručné činky a väčšie pomôcky. Záleží na vašich možnostiach.

všetky novinky