Kúpiť činky – e-shop

Sprievodca výberom činiek


Činky  >  Ako vybrať činky?

Ako vybrať činky? 

Jednoručné činky sú najlepším športovým náradím, ktorým posilňujete takmer všetky partie tela. Môžete ich používať doma, nezaberú takmer žiadne miesto a investície do ich kúpy nie sú veľké.

Napriek tomu sa pri výbere činiek riaďte niekoľkými odporúčaniami:

  • zaujímajte sa o prevedenie činiek - či sú nakladacie (teda umožňujú pridávanie a odoberanie závažia, kotúčov)
  • dôležitý je tiež materiál činiek - plast a guma vydržia logicky menej ako liatinové alebo chrómové činky (chróm býva drahší)
  • váha činiek - pre začiatočníkov je ideálny set so základnou váhou činiek okolo 7 až 8 kilogramov. Pre začiatočníkov je nižšia váha ideálna, pridať kotúče môžete kedykoľvek

Ako vybrať obojručné tyče a kotúče?

Samostatnou kapitolou sú obojručky. Pri nich si dajte pozor na dĺžku, aby sa dali odložiť do stojanov s patričnou rezervou.

Pri kotúčoch si zase dajte pozor na priemer otvoru. Ak dokupujete kotúče, stretnete sa s priemerom otvoru 30 alebo 50 mm. Ak majú byť kotúče používané aj ako záťaž na posilňovacie stroje a lavice, dajte si pozor na priemer tŕňov na ktoré sa závažia nakladajú.

Pre domáce cvičenie však odporúčame kvalitné jednoručné sety činiek.

Kúpte činky v špecializovanom internetovom obchode

Zdieľajte článok


Odporúčame činky


Novinky

Činky na predaj? Nakupujte online!

Kde kúpiť najlacnejšie činky? Vyberajte na internete - na e-shopoch kúpite výhodne jednoručky aj činkové sety. Sledujte akcie, hlavne dopravu zadarmo a výpredaje starších modelov.

Aké činky si zaobstarať do domácej posilňovne?

Chcete posilňovať doma? Potom sú činky základnou posilňovaciou pomôckou. Vyberať môžete spomedzi rady variantov - jednoručky, činkové sety, ale aj obojručné činky a väčšie pomôcky. Záleží na vašich možnostiach.

všetky novinky