Kúpiť činky – e-shop

Sprievodca výberom činiek


Činky  >  Typy činiek

Typy činiek

Činky rozdeľujeme do niektorých kategórií, tie najznámejšie sú:

  • jednoručné a obojručné činky
  • vzpieračské tyče
  • činkové sety pre profesionálne použitie

Jednoručné činky

Patria do základnej výbavy každého športovca. Pre postupné zvyšovanie záťaže sú vhodné nakladacie činky. Jednoduché plastové činky kúpite už za niekoľko pár EUR. Pre aktívne fitness cvičenia sú vhodné činky na aerobik.

Obojručné činky

Obojručky sa hodia pre intenzívny posilňovací tréning. Opäť môžete použiť nakladacie sety s vymeniteľnými kotúčmi alebo špeciálne posilňovacie vaky.

Vzpieračské tyče

Posilňovacie vzpieračské tyče nájdete vo variantoch s priemerom os 30 a 50 mm. K tyčiam je nutné dokúpiť vymeniteľné kotúče rôznej záťaže.

Činkové sety

Činkové sety sú vhodné pre pokročilých športovcov, ktorí potrebujú meniť záťaž svojich činiek. Od jednoduchých nakladacích činiek až po profesionálne sety s desiatkami kotúčov a závaží.

Doplnky - hriadele, kotúče, stojany

K činkám patrí aj rad doplnkov a príslušenstva. Pre profesionálne, ale aj väčšie domáce posilňovne sú nevyhnutné stojany na činky, závažia a kotúče, pravidelní používatelia ocenia aj fitness rukavice a vzpieračské pásy.

Kúpte kvalitné činky v špecializovanom internetovom obchode

Zdieľajte článok


Odporúčame činky


Novinky

Činky na predaj? Nakupujte online!

Kde kúpiť najlacnejšie činky? Vyberajte na internete - na e-shopoch kúpite výhodne jednoručky aj činkové sety. Sledujte akcie, hlavne dopravu zadarmo a výpredaje starších modelov.

Aké činky si zaobstarať do domácej posilňovne?

Chcete posilňovať doma? Potom sú činky základnou posilňovaciou pomôckou. Vyberať môžete spomedzi rady variantov - jednoručky, činkové sety, ale aj obojručné činky a väčšie pomôcky. Záleží na vašich možnostiach.

všetky novinky